Na čo si dávať pozor pri kúpe bytu?

Na čo si dávať pozor pri kúpe bytu?

Mnoho z nás, keď už sa dostane do štádia kúpi bytu je nadšených. Veď predsa nedeje sa každý deň, že by človek investoval do tak nákladnej záležitosti. Práve túžba a nadšenie s takouto udalosťou nám môžu občas rozhodovanie o kúpe znepríjemňovať a zhoršovať naše úsudky. Veľmi dôležité pri výbere je sa neuponáhľať. Tá pravá nehnuteľnosť, ktorá sa Vám skutočne páči, a na ktorú budete mať dostatok peňazí sa určite nájde, len si na ňu musíte počkať. Ako sme už spomenuli cena je určite jeden z hlavných parametrov toho či o nehnuteľnosť prejavíte ozajstný záujem. Samozrejme existujú aj iné parametre, na ktorých záleží a to napríklad vek bytu, jeho rozloha, ale aj umiestnenie bytu a jeho občianska vybavenosť. Cena je síce určite pre rozhodovanie vždy smerodajná, ale určite by sme si mali dávať pozor pri veľmi nízkych ponukách. Príliš lacné byty naproti reálnemu cenovému rozloženiu cien sú zaiste podozrivé. V takýchto prípadoch sa môže jednať o byty, ktoré napríklad nie sú vysporiadané, alebo sa nachádzajú v oblastiach s neprispôsobivými obyvateľmi, či sú dezolátnom pôvodnom stave. Ak sa však jedná o poslednú menovanú možnosť, teda byt je v pôvodnom stave a je naozaj veľmi lacný. Mohlo by sa jednať skôr o výhodu. Pôvodný stav nám totiž umožňuje rekonštrukciu a zariadenie si bytu podľa vlastných predstáv. V takýchto prípadoch je však nutné spočítať si cenu bytu a možnú cenu investície do rekonštrukcie. Až potom sa môžete rozhodnúť, či to ozaj chcete ak Vám súčet týchto dvoch neprevýši Vaše náklady impresora multifuncional para uso doméstico.

Pri kúpe bytu si určite dávajte pozor, aby ste nenarazili na podvodníka. Ako sa podvodníkom vyvarovať? Zistite si totožnosť predávajúceho z viacerých možných dokladov, exituje tu aj možnosť opýtať sa na predávajúceho u susedov, či domového zástupcu, v neposlednom rade by Vás určite mal zaujímať originál nadobúdacej zmluvy, teda doklad o tom ako nehnuteľnosť predávajúci získal. Ak Vám čokoľvek nesedí, nebojte sa opýtať, alebo si kúpu radšej rozmyslite a poobzerajte sa po inej ponuke. Pri kúpe bytu sa určite informujte na mesačné náklady a na informácie o správe domu, tiež o stave fondu opráv a tiež Vás môže zaujímať úverové zaťaženie domu estos dispositivos portátiles.

Ak sa rozhodnete kúpiť si byt v nejakej oblasti, ktorú nepoznáte, zaujímate sa o ňu a nie len o občiansku vybavenosť ale aj susedov, či prípadne susediace nehnuteľnosti a susedov. Na výber pri kúpe bytu máte vždy možnosť kúpiť si novostavbu, alebo byty v starších stavbách. Výhodou novostavieb je určite ich modernosť a používanie nových, modernejších materiálov. Ak kupujete byt na úver pri novostavbách je v niektorých prípadoch spolufinancovania výstavby bankou možnosť získať výhodnejší úver. Dokonca je tu možnosť pri novostavbe, ak je byt v začiatočnej výstavbe alebo vo fáze projektu zasiahnuť do jednotlivých priečok a dispozičných riešení. Nevýhodou pri novostavbách je určite ich vyššia cena a často aj to, že si musíte počkať na úpravu okolia. Nevýhodou je tiež, že sa na svojich nových susedov nemôžete informovať. Za to v starom byte takúto možnosť máte, rovnako tak výhodu starého bytu je ich cena a často dobrá poloha. Za obrovskú nevýhodu pri starých bytoch považujeme problém s parkovaním.