Na čo si dávať pozor pri výbere detskej kozmetiky?

Na čo si dávať pozor pri výbere detskej kozmetiky?

Akú kozmetiku vlastne vaše dieťa potrebuje a kde ju kúpiť? To všetko si teraz a tu rozoberieme v dnešnom článku. Ako prvé je nutné si uvedomiť, že dieťa má pokožku veľmi jemnú bez ochrannej vrstvy, a preto to so žiadnou detskou kozmetikou netreba preháňať. Základom pri malom dieťati je používať prací prášok pre deti a napríklad sa odporúča nepoužívať ani aviváž minimálne do pol roka dieťaťa. Ešte lepšie je ak dieťaťu periete zvlášť. Čo sa týka kúpeľa a prípravkov do neho, ani tu netreba experimentovať. Najlepšie je, ak dieťa do pol roka umývate len v čistej vode. Mydlá by mu mohli viac uškodiť. Ak už sa rozhodnete, že predsa len potrebujete pre svoje dieťa aj mydlo či šampón odporúčajú sa prípravky lekárske, či bez parfumové. Po kúpeli sa dieťa nesmie natierať olejom z dôvodu uzavretia pórov, čo by mohlo zbytočne spôsobovať potničky. Nezabúdajte, že Váš prírastok potrebuje poriadne vysušiť (expresso).

Malé bábätko sa suší nie trením, ale postupným pritláčaním a jemným otieraním. Najlepšie na utieranie malého je na dnešnom trhu je bambusová osuška z mäkkého vlákna. Malé bábätká by v skutočnosti nemali potrebovať žiadnu kozmetiku. Stačí aj čistá voda. Netreba sa báť, vášmu dieťatku nebude nič chýbať. A to už vôbec nie, keď mu neumyjete celé malé telíčko kúpacím gélom s chemickou vôňou alebo na umytie vláskov použijete detský šampón. Dávajte si pozor a chráňte detskú pokožku tým, že kozmetiku nebudete vôbec používať, alebo ju budete používať iba v obmedzenom množstve. Prípadne pozorne vyberajte vhodné produkty, najmä kozmetiku, ktorá je vyrobená prírodne alebo má organický pôvod.

Okrem toho je koža vášho dieťatka ešte veľmi jemná a nie tak isto hrubá ako koža dospelého človeka. Tvorba kyselinového plášťa u detí na pokožke začína až okolo 7 roku života. Základom kozmetickej výbavy pre novorodenca by preto mali byť plienky, mokré utierky a krém na spareniny a nie mydlá, šampóny a parfumované oleje. Aj pri plienkach a mokrých utierkach máme dnes na výber. Rôzne známe značky dlhodobo fungujúce na trhu síce ponúkajú prípravky, ktoré sú funkčné, existujú však ale aj prípravky, ktoré sú založené na prírodných bázach. Takéto produkty, ktoré sú vyrábané na prírodných bázach (týka sa to rovnako plienok, ako aj vlhčených utierok) neobsahujú parabény a prírodné oleje. Výhodou bio mokrých utierok je, že sú v bio kvalite a sú kompostovateľné a rozložiteľné. Rovnako tak aj plienky, ktoré sú tiež jednorazové, ale plne vyrobené z rastlinného materiálu, ktorý neobsahuje žiadne chemické látky a je kompletne biologicky odbúrateľný. Bio produkty sú výhodou pre Vaše dieťa ako aj pre celú planétu, a preto sa o nich oplatí uvažovať. Samozrejme sú o čosi nákladnejšia ako bežné jednorazové plienky a mokré utierky. Avšak existuje tu aj alternatíva plienok bavlnených a umývanie dieťaťa pod tečúcou vodou. Je pravda, že takýto spôsob je náročnejší na čas, nie len čo sa aktu prebaľovania týka, ale aj z dôvodu prania. To ako sa postaráme o svoje deti je každopádne len na nás. Rovnako platí, že záleží len na nás ako sa postaráme o svoju planétu. Prajeme vám veľa zábavy pri prebaľovaní (meilleure cafetière électrique)!