Tipy, ako nakupovať online

Tipy, ako nakupovať online

Online nakupovanie Vám uľahčí boj proti davom v supermarkete (alebo na predajni!) A taktiež nemusíte ťahať všetky Vaše nákupy domov sami. Milióny ľudí každý týždeň navštevujú webové stránky a majú pohodlie počas nakupovania a neskôr, keď im tovar doručia priamo domov.

Ale dostaneme toľko vecí za naše peniaze, ako len môžeme? Online nakupovanie v súčasnosti počíta s 15 percentami všetkých maloobchodných tržieb, pričom spotrebitelia minú viac ako 1 milión eur mesačne online. A keďže je míňanie peňazí online také jednoduché – niekedy príliš jednoduché – prinášame Vám niekoľko tipov, ktoré Vám pomôžu lepšie kúpiť.

Ako prvé, Vám prezradíme jeden nezvyčajný typ. Nakupujte online v utorok. Maloobchodníci najčastejšie zavádzajú výpredaje a zľavy v utorky a stredy, aby zvýšili svoj predaj v ďalších pomalších pracovných dňoch. Ak prehliadate webové stránky svojich obľúbených predajcov v polovici týždňa, nielenže budete mať väčšiu pravdepodobnosť, že dostanete dobrú ponuku, ale budete tiež mať prospech z širšieho výberu položiek, ktoré práve zlacneli alebo sú vo výpredaji utilice este sitio web para encontrar el mejor deshumidificador en el mercado.

Druhý tip netreba ani nejak obzvlášť vysvetľovať, je logický. Kúpte si tovar mimo sezóny. Môže byť ťažké premýšľať v zime na jar, ale plánovanie vopred Vám môže ušetriť veľa peňazí na oblečení a topánky. Zimná bunda v hodnote 100 eur, často na jar klesne až na 50 eur, keďže maloobchodníci budú mať novú, jarnú zásobu, takže premýšľajte nad tým, čo budete potrebovať počas deviatich nasledujúcich mesiacov, a prinesie Vám to veľké odmeny. Je to klasický tip, ale ak sa môžete naučiť kupovať bikiny po tom, ako sa začne zimné počasie, zistíte, že výpredajové ceny sú takmer všade, kam sa obrátite. Nákup oblečenia mimo sezóny znamená, že by ste mohli získať zľavy až do výšky 50%.

Ďalším tipom je registrácia na odber noviniek. Maloobchodníci sa pustili do výpredaja, aby ste si kúpili veci. Aj keď sa môže cítiť, že Vám to vždy chýbalo, väčšina spoločností sa nesnaží skrývať výpredaj! Keď sa zaregistrujete, aby ste dostali e-maily od svojich obľúbených predajcov, pomôže Vám to, budete sa môcť oboznámiť so všetkými bleskovými výpredajmi. A veľa stránok ponúka počiatočnú zľavu, keď sa prihlásite na odber noviniek, a preto je to pre Vás výhodné. Aj keď môžu byť v doručenej pošte nepríjemné a rušivé, môžu byť najlepším miestom na zistenie nových zliav na nové alebo Vaše obľúbené predmety.

Jedným malým tipom je, zaregistrovať sa na Vašich obľúbených stránkach a taktiež uviesť dátum Vašich narodenín. V dnešnej dobe veľa stánok personalizuje ich marketing a poskytne Vám vernostný darček alebo zľavu v deň Vašich narodenín. Niekedy sa táto hodnota môže zdať malá, ale keď si to spočítate na viaceré obchody, určite sa to oplatí.

A na záver sa pozrite a skontrolujte, či Vaša banka podporuje možnosť vrátenia peňazí za nákupy online. Pod túto kategóriu patrí takmer všetko, čo nakúpite online. Či už sú to knihy alebo spotrebiče, bežne môžete hotovosť získať 10% alebo viac späť na Vašu kartu. Je jedno čo si kúpite, a či je to hoci aj vo výpredaji. Toto je to zvyk, ktorý šetrí peniaze. Ak Vaša banka túto možnosť nepodporuje, skúste sa porozhliadať po inej, pretože môžete tak ušetriť desiatky až stovky eur.