Uložte si Vaše úspory na separátny účet

Uložte si Vaše úspory na separátny účet

Kontrolné a sporiace účty sú dôležitými nástrojmi vo Vašom finančnom živote. Určite by ste nemali uchovávať peniaze pod matracom, v mrazničke alebo poschovávané na záhrade. Ale koľko peňazí by ste si mali ponechať vo Vašich kontrolných a sporiacich účtoch? Sporiace účty nie sú známe pre účtovanie vysokých úrokových sadzieb. Dokonca aj banky, ktoré ponúkajú účty s vysokou úrokovou sadzbou, často poskytujú štruktúru stupňovitých úrokových sadzieb s množstvom prekážok, aby ste mohli prekonať plnú hodnotu úroku. Váš cieľ s bežným účtom by nemal byť nikdy získať úrok, je to len lepšie miesto pre ukladanie peňazí ako pod matrac mejor plancha de vapor.

Váš príjem s bežným účtom by mal byť dostatočný na to, aby ste zaplatili mesačné účty, mali možnosť na prístup ku peniazom, keď potrebujete hotovosť a rezervu, aby ste predišli potenciálnemu prečerpaniu. Všetko ostatné by sa malo bezpečne uchovať v úsporách, pretože Váš kontrolný účet sa môže rýchlo stať finančne slabým miestom. Zvýšenie masívnych porušení o ochrane osobných údajov v posledných rokoch by vo Vás malo spôsobovať obavy z používania debetných kariet vo všeobecnosti. Ak ste sa však zaviazali vždy pristupovať k debetnej karte namiesto kreditnej karty, mali by ste udržiavať minimálnu akceptovateľnú sumu pre svoje výdavky na bežnom účte. Hacker môže uskutočniť výber z účtu hneď, ako získa prístup k Vašim informáciám.

Najlepšie je minimalizovať potenciálne škody tým, že väčšinu Vášho likvidného majetku ponecháte v úsporách a zostanete v defenzíve s ochranou svojich peňazí. Následne Vám ponúkame niekoľko jednoduchých krokov, aby ste minimalizovali riziko, že Váš kontrolný účet bude napadnutý. Používajte Vašu kreditnú kartu pre väčšinu nákupov. Kreditné karty prichádzajú s lepšou ochranou pred podvodmi a nedávajú zlodejom priamy prístup k Vašim peniazom. Používajte bankomaty iba v banke. Zakryte si ruku, keď zadávate PIN priradený k Vašej debetnej karte. Hackeri často umiestnia kamery do kompromitovaných bankomatov, aby získali informácie o Vašich PIN kódoch. Nastavte textové upozornenia na zostatky a transakcie na Vašom účte.

Internetové banky typicky ponúkajú najvyššie úrokové sadzby vo výške 1 percenta alebo viac, zatiaľ čo tradičné banky ponúkajú okolo 0,01 percenta. Pri úsporách vo výške 10 000 eur je to rozdiel medzi zarábaním 100 alebo 1 eura. Zatiaľ čo rozdiel vo výške 99 eur je významný a úspory by sa mali udržiavať na najvyššej možnej úrovni úrokovej miery, ako je možné. Mali by ste mať našetrené minimálne 5 až 10 mesačných príjmov. To by malo zahŕňať peniaze na pokrytie nájomného alebo splátky hypotéky, služby, účty za telefón, dopravné náklady a priemerné náklady na stravu.

Je finančný imperatív, aby ste mali ľahký prístup k núdzovému fondu, ktorý je držaný v nerizikovom účte. Ale je tiež dôležité, aby ste sa nedostali do zvyku hromadiť peniaze na úspornom účte, pretože sa bojíte investovať. V konečnom dôsledku Vaše peniaze začnú strácať hodnotu kvôli inflácií. Akonáhle ste našetrili päť až desať mesačných príjmov na Váš núdzových účet, môžete začať rozmýšľať so zaradením Vašich peňazí do investícií. Mali by ste sa poradiť s finančným profesionálom a vzdelávať sa pred tým, než budete investovať Vaše peniaze. Musíte tiež posúdiť Vašu toleranciu voči riziku. Začiatočníci môžu začať investovať bez výberu akcií, ale otvorením indexového či podielového fondu en este articulo.